ApplyESL.com
ONLINE APPLICATION FORM

University of Maryland (UMD)

Maryland English Institute (MEI) [College Park, Maryland]

Intensive Program

Başvurmadan Önce Lütfen Dikkatle Okuyun

  1. Online başvurunuz e-postayla doğrudan okulunuza gönderilecektir. Başvuru sürecini tamamlamak için okulunuzun verdiği tüm talimatlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır. Başvuru sahiplerine, kayıt işlemlerinde gerekli yardımı almak için doğrudan seçtikleri okulun kayıt kabul bürosuyla iletişim kurmaları ve her türlü sorularını oraya iletmeleri tavsiye edilir.
  2. Tüm programların, okulunuzun belirlediği bir son başvuru tarihi vardır. Başvurunuzu program başlama tarihinden en az 8 ila 10 hafta önce yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
  3. Online başvurunuzu gönderdikten sonra okullar, bir öğrenim harcı yatırmanızı ve mali durum beyanlarınız gibi bazı ilave belgeler ibraz etmenizi isteyebilirler. Okullar ayrıca güvenlik amacıyla imzanızı taşıyan formlar göndermenizi isteyebilir. Başvuru sürecini tamamlamak için okulunuzun talimatlara uymanız zorunludur.
  4. Amerika Birleşik Devletleri'ne yasal olarak giriş yapıp ESL programınıza devam edebilmek için öğrenci vizesi almanız gerekebilir. Öğrenci vizesi başvurusu yaparken I-20 Formunu ve diğer belgeleri ABD Elçiliğine veya Konsolosluğuna ibraz etmeniz gerekir. Öğrenci vizesini alma sürecindeki muhtemel gecikmelerden kaçınmak için, okulunuza yeterince önceden başvurmanız önemle tavsiye edilir.

Gerekli Belgeler

(Belgeleri uygulama ile yükleyebilir veya okula gönderebilirsiniz.)

 Lise / Üniversite Diploması

Talimatlar:

An official copy of your certificate, diploma, degree, or school records.

 Pasaportun Kopyası (Kimlik Sayfası)

Talimatlar:

A photocopy of passport.

 İngilizce Test Puanı

Talimatlar:

Please note that applicants must provide proof of one of the following English test scores: iBT TOEFL of 45+; IELTS of 5.0+ or Duolingo English Test score of 75+. Classes are offered only at the intermediate and advanced levels. Applicants must submit a standardized test score (IELTS, TOEFL or Duolingo) with their application to demonstrate their current English level.

 Banka Ekstreleri

Talimatlar:

(FOR F-1 VISA STUDENTS ONLY) An original current bank statement showing funds no less than the tuition, fees, and estimated living expenses listed in MEI's brochure and on the MEI website, for the period of time that the applicant intends to study.

ApplyESL hatalar veya Google Translate tarafından yapılan makine çevirilerinden kaynaklanan yanlışlardan dolayı herhangi bir sorumluluk almaz.
Kabul Ediyorum
Kabul et ve Sonraki Sayfaya Geç
slip-lanceolate
slip-lanceolate
slip-lanceolate
slip-lanceolate