ApplyESL.com
ONLINE APPLICATION FORM

University of Minnesota (UMN)

Minnesota English Language Program (MELP) [Minneapolis, Minnesota]

Intensive English Program (IEP)

Başvurmadan Önce Lütfen Dikkatle Okuyun

  1. Online başvurunuz e-postayla doğrudan okulunuza gönderilecektir. Başvuru sürecini tamamlamak için okulunuzun verdiği tüm talimatlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır. Başvuru sahiplerine, kayıt işlemlerinde gerekli yardımı almak için doğrudan seçtikleri okulun kayıt kabul bürosuyla iletişim kurmaları ve her türlü sorularını oraya iletmeleri tavsiye edilir.
  2. Tüm programların, okulunuzun belirlediği bir son başvuru tarihi vardır. Başvurunuzu program başlama tarihinden en az 8 ila 10 hafta önce yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
  3. University of Minnesota (UMN) için, US$ 55 tutarında bir başvuru ücreti yatırmak gerekmektedir. Başvurunuzu iptal etseniz bile, başvuru ücretinin iade edilmeyeceğini lütfen unutmayın.
  4. Ailenizden birisinin veya bir arkadaşınızın kredi kartını kullanma ihtiyacı duyarsanız, onlardan önceden izin almayı ve daha sonra sorun çıkmaması için işlemin tarihini ve tutarını onlara bildirmeyi ihmal etmeyin.
  5. Online başvurunuzu gönderdikten sonra okullar, bir öğrenim harcı yatırmanızı ve mali durum beyanlarınız gibi bazı ilave belgeler ibraz etmenizi isteyebilirler. Okullar ayrıca güvenlik amacıyla imzanızı taşıyan formlar göndermenizi isteyebilir. Başvuru sürecini tamamlamak için okulunuzun talimatlara uymanız zorunludur.
  6. Amerika Birleşik Devletleri'ne yasal olarak giriş yapıp ESL programınıza devam edebilmek için öğrenci vizesi almanız gerekebilir. Öğrenci vizesi başvurusu yaparken I-20 Formunu ve diğer belgeleri ABD Elçiliğine veya Konsolosluğuna ibraz etmeniz gerekir. Öğrenci vizesini alma sürecindeki muhtemel gecikmelerden kaçınmak için, okulunuza yeterince önceden başvurmanız önemle tavsiye edilir.

Gerekli Belgeler

(Belgeleri uygulama ile yükleyebilir veya okula gönderebilirsiniz.)

 Pasaportun Kopyası (Kimlik Sayfası)

Talimatlar:

Enclose a photocopy of your (and your dependent) passport identification page

 Lise / Üniversite Diploması

Talimatlar:

Enclose a photocopy of your original high school diploma or college transcript with a certified English translation

 Banka Ekstreleri

Talimatlar:

Attach a bank letter or bank statement that shows you, or your family, has sufficient funds. Document should be in English, or include a certified English translation. Should include full name of account holder, be dated within the last 6 months, be on official bank letterhead or provide a statement that includes bank logo/stamp/address.

 Finansal Sponsor Beyan Formu

Talimatlar:

If someone other than the student will pay for the course, please download and complete the Sponsor Commitment Form which can be found by clicking the link and following the instructions. http://z.umn.edu/fundingproof

 Akademik Mektup

Talimatlar:

If the student's home country government or employer will pay, please upload a copy of the scholarship letter.

ApplyESL hatalar veya Google Translate tarafından yapılan makine çevirilerinden kaynaklanan yanlışlardan dolayı herhangi bir sorumluluk almaz.
Kabul Ediyorum
Kabul et ve Sonraki Sayfaya Geç
slip-lanceolate
slip-lanceolate
slip-lanceolate
slip-lanceolate