ApplyESL.com
ONLINE APPLICATION FORM

University of Illinois Urbana-Champaign (UIUC)

Intensive English Institute (IEI) [Champaign, Illinois]

Intensive English Program

Başvurmadan Önce Lütfen Dikkatle Okuyun

  1. Online başvurunuz e-postayla doğrudan okulunuza gönderilecektir. Başvuru sürecini tamamlamak için okulunuzun verdiği tüm talimatlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır. Başvuru sahiplerine, kayıt işlemlerinde gerekli yardımı almak için doğrudan seçtikleri okulun kayıt kabul bürosuyla iletişim kurmaları ve her türlü sorularını oraya iletmeleri tavsiye edilir.
  2. Tüm programların, okulunuzun belirlediği bir son başvuru tarihi vardır. Başvurunuzu program başlama tarihinden en az 8 ila 10 hafta önce yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
  3. Online başvurunuzu gönderdikten sonra okullar, bir öğrenim harcı yatırmanızı ve mali durum beyanlarınız gibi bazı ilave belgeler ibraz etmenizi isteyebilirler. Okullar ayrıca güvenlik amacıyla imzanızı taşıyan formlar göndermenizi isteyebilir. Başvuru sürecini tamamlamak için okulunuzun talimatlara uymanız zorunludur.
  4. Amerika Birleşik Devletleri'ne yasal olarak giriş yapıp ESL programınıza devam edebilmek için öğrenci vizesi almanız gerekebilir. Öğrenci vizesi başvurusu yaparken I-20 Formunu ve diğer belgeleri ABD Elçiliğine veya Konsolosluğuna ibraz etmeniz gerekir. Öğrenci vizesini alma sürecindeki muhtemel gecikmelerden kaçınmak için, okulunuza yeterince önceden başvurmanız önemle tavsiye edilir.

Gerekli Belgeler

(Belgeleri uygulama ile yükleyebilir veya okula gönderebilirsiniz.)

 Pasaportun Kopyası (Kimlik Sayfası)

Talimatlar:

Upload a copy of your current passport.

 Ek Belgeler: I-20 of Family Members

Talimatlar:

If you have family members coming with you, upload a copy of their passport(s) for processing.

 Lise / Üniversite Not Belgesi

Talimatlar:

Upload a transcript or diploma from the most recent school attended, translated into English.

 Banka Ekstreleri

Talimatlar:

If you are paying yourself, you must include a bank statement. The statement must be no older than 6 months and the amount available must be no less than the estimated program cost for the term you are applying. This statement should show the amount in U.S. dollars or the equivalent in other currency.

 Finansal Sponsor Beyan Formu

Talimatlar:

If your sponsor is a person (a relative or friend), you must include their bank statement and an Affidavit of Support. Submit an official letter from the sponsoring organization that states the specific amount of funds granted. If you are transferring to the Intensive English Institute from another school, a transfer form will be sent to you and should be given to your current school to release your record.

ApplyESL hatalar veya Google Translate tarafından yapılan makine çevirilerinden kaynaklanan yanlışlardan dolayı herhangi bir sorumluluk almaz.
Kabul Ediyorum
Kabul et ve Sonraki Sayfaya Geç
slip-lanceolate
slip-lanceolate
slip-lanceolate
slip-lanceolate