[UPDATED: January 6, 2022] Applications for 2022 are now open! Please note that due to COVID-19, your desired study abroad options may be affected. ApplyESL recommends applying well ahead of your desired start date to ensure adequate time for processing. Contact your program, or ApplyESL, to check program status, and your local embassy or consulate to confirm visa services currently available. We look forward to receiving your application!
ApplyESL.com
ONLINE APPLICATION FORM

Silicon Valley Intensive English Program (SVIEP)

Intensive English, Academic English, Global Business English and SVIEP Online [Redwood City, California]

Intensive English Program / SVIEP Online

Başvurmadan Önce Lütfen Dikkatle Okuyun

  1. Online başvurunuz e-postayla doğrudan okulunuza gönderilecektir. Başvuru sürecini tamamlamak için okulunuzun verdiği tüm talimatlara uymak sizin sorumluluğunuzdadır. Başvuru sahiplerine, kayıt işlemlerinde gerekli yardımı almak için doğrudan seçtikleri okulun kayıt kabul bürosuyla iletişim kurmaları ve her türlü sorularını oraya iletmeleri tavsiye edilir.
  2. Tüm programların, okulunuzun belirlediği bir son başvuru tarihi vardır. Başvurunuzu program başlama tarihinden en az 8 ila 10 hafta önce yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
  3. Online başvurunuzu gönderdikten sonra okullar, bir öğrenim harcı yatırmanızı ve mali durum beyanlarınız gibi bazı ilave belgeler ibraz etmenizi isteyebilirler. Okullar ayrıca güvenlik amacıyla imzanızı taşıyan formlar göndermenizi isteyebilir. Başvuru sürecini tamamlamak için okulunuzun talimatlara uymanız zorunludur.
  4. Amerika Birleşik Devletleri'ne yasal olarak giriş yapıp ESL programınıza devam edebilmek için öğrenci vizesi almanız gerekebilir. Öğrenci vizesi başvurusu yaparken I-20 Formunu ve diğer belgeleri ABD Elçiliğine veya Konsolosluğuna ibraz etmeniz gerekir. Öğrenci vizesini alma sürecindeki muhtemel gecikmelerden kaçınmak için, okulunuza yeterince önceden başvurmanız önemle tavsiye edilir.

Gerekli Belgeler

(Belgeleri uygulama ile yükleyebilir veya okula gönderebilirsiniz.)

 Pasaportun Kopyası (Kimlik Sayfası)

Talimatlar:

Please upload a copy of your passport information (PDF Format).

 Banka Ekstreleri

Talimatlar:

Please upload a copy of a financial (bank) statement (PDF Format) which shows funds sufficient to pay for your tuition and expenses while studying at SVIEP.

 Finansal Sponsor Beyan Formu

Talimatlar:

You must download and fill out this Financial Support Statement form and provide a completed copy to SVIEP in PDF format. https://www.smccd.edu/sviep/documents/financialstatementform%20update_4.12.18.pdf

 İngilizce Test Puanı

Talimatlar:

If available, please upload a copy of any TOEFL or IELTS.

 Lise / Üniversite Not Belgesi

Talimatlar:

Please upload a copy of your most recent official school transcripts (PDF Format).

ApplyESL hatalar veya Google Translate tarafından yapılan makine çevirilerinden kaynaklanan yanlışlardan dolayı herhangi bir sorumluluk almaz.
Kabul Ediyorum
Kabul et ve Sonraki Sayfaya Geç